rugsėjo 10, 2011

Pasiruošę ar ne,jie ateina :)

Kai po žinios, jog laukiuosi iš karto dviejų, praėjo šokas ir proto sąstingis, mano galvoje ėmė kilti begalės klausimų: kaip juos išnešioti iki galo (ir kas yra tas optimalus terminas?)?; kaip reikės susitvarkyti iš karto su dviem naujagimiai, kūdikiais, metinukais;? kaip paruošti Vilių tokiam dvigubam "nuvertimui nuo sosto"?; kokių daiktų mums tikrai reikės, o be ko mes galėsime tikrai apsieiti?; kokios pagalbos mums tikrai reikės, o ką mes galime bandyti atlikti savo jėgomis? Ir taip toliau, ir pan. Labiausiai tuo metu man norėjosi pasikalbėti su kokia mama, kuri augina dvynius, ir paklausti tūkstančio ir vieno klausimo apie .... viską, bet labiausiai norėjosi, kad kas nors atneštų man sąrašą, kaip reikės tvarkyti praktinius dalykus ir buitį! Šiek tiek panaršius internete, supratau, kad nelabai ką randu. Tuo

met galiausiai aplankė paprasta mintis, kad gi galiu rasti knygų apie dvynių auginimą! Kodėl iš karto apie tai nepagalvojau, nežinau, matyt, tikrai buvo proto sąstingis apėmęs...
Užsisakiau iš karto 3 :)
"Ready or not... Here we come. The real experts' guide to the First year with Twins", Elizabeth Lyons

"Juggling twins. The best tips, tricks, and strategies from Pregnancy to the toddler year", Meghan Regan-Loomis

"Twinspiration. Real-life advice from pregnancy through the first year", Cheryl Lage
Iš recenzijų man labiausiai patiko ir labiausiai laukiau atvykstant trečiosios knygos, tačiau, kai pradėjau skaityti, tai supratau, kad ji visai nekabina... Jos taiklus pavadinimas ir gražus viršelis, bet turinys man pasirodė nuobodokas... Ji tikriausiai būtų tinkama būsimai mamai, kuri dar neturiu vaikų, nes labai išsamiai aprašyti įvairiausi daiktai, kurių gali prireikti arba neprireikti auginant vaikus. Bet kadangi aš jau turiu šiek tiek patirties, tai nemažai puslapių norėjosi tiesiog praversti... Tiesą sakant jos ir nepabaigiau. Ėmiausi kitos.
Kitas dvi perskaičiau daugiau mažiau išsamiai, praleisdama tik tas vietas, kurios man jau žinomos (kaip pvz. apie žindymo naudą) arba kurios tuo metu neatrodė aktualios.
Pirma išvada apie šias knygas: jos visos labai panašios. Visos aprašo daiktus, kurių gali prireikti ir kaip išsiversti neperkant visko "po du". Visos aprašo pirmuosius mėnesius namuose panašiai ir nurodo, kad jie bus vien tik apie kūdikių maitinimą, ir nieką daugiau!!! :) Jos visos šiek tiek pagąsdina, kad bus sunku, bet tuo pačiu išdėsto eilę patarimų, kaip bent kiek pasilengvinti sau gyvenimą. Svarbiausi patarimai - prašyti ir priimti bet kokią pagalbą, net siūloma dar prieš gimdymą susidaryti sąrašą galimų pagalbininkų, ir sudaryti grafiką, kada kurie ateis padėti ir kaip konkrečiai jie gelbės (tvarkys namus, padarys valgyti, pabendraus su vyresniu vaiku ir t.t.). Gal kiek netikėtas buvo patarimas neprašyti pagalbininkų, kad pabūtų su mažyliais, ypač pirmaisiais mėnesiais, o daugiau orientuoti jų pagalbą į kitus gyvenimo aspektus. Gal ir logiška...
Taip pat visos jos siūlo įvairių praktinių patarimų, kaip pvz., kaip eiti apsipirkti su dviem, kaip išsiruošti kur nors vienai su dviem kūdikiais, kaip pasiskirstyti priežiūros darbus ir laiką su vyru, kaip nepamiršti informacijos apie mažylių valgymo ir sisiojimo-kakojimo rezultatus pirmaisiais mėnesiais, ir t.t. Iš tiesų naudingos knygos!
O labiausiai man patiko pirmoji - Ready or not... here we come! Ji parašyta su sveiku humoro jausmu, kartais tikrai smagiai krizendavau skaitydama apie gal ir ne visai linksmas akimirkas :) Ji patiko dar ir dėl to, jog ją parašė mama, kuri laukėsi dvynių jau turėdama vieną vaiką, tai ir tie patarimai tokie šiek teik arčiau realybės. Berods, joje ir radau vieną iš man labiausiai patikusių minčių apie mamas, auginančias dvynius:
"Mamos, auginančios ne dvynius, labai sureikšmina kaip jos tai daro. Bet juos auginančios tiesiog tai daro. Ir svarbu, kad pasitelktum humoro jausmą taip dažnai, kaip gali. Ir susitelktum į vieną dieną tam kartui arba net į vieną valandą, ir ne daugiau. "
Visų surastų knygose naudingų patarimų dabar nerašysiu, manau, dar turėsiu laiko jais pasidalinti, gal ir su komentarais iš praktikos :)
O dabar TOP-10 patarimų, kaip išgyventi pirmuosius metus su dvyniais:
1. Nuolat sau primink, kad ateis laikas, kai tu ir vėl galėsi miegoti. Ir tu vėl galėsi mėgautis maistu, kai jis dar šiltas. Ir tu vėl persirengs savo pižamą anksčiau nei trečią valandą dienos.
2. Priimk tai, jog darysi klaidų. Pažadėk sau, kad darysi geriausia, ką gali, bet jei tai nesuveiks, tu sustosi, pergalvosi ir vėl bandysi. Bet bandysi ir darysi ką nors!
3. Pažadėk savo antrai pusei, kad dalinsiesi savo jausmais, gerais ir neigiamais, apie visą patirtį.
4. Suplanuok laiko sau kiekvieną dieną, nors ir dešimt minučių! Kai vaikai paaugs, tai galės būti ilgesnis laikas.
5. Nuolat sau primink, kokia palaiminta esi, net jei nemiegojai visą savaitę ar dvi nevalgei normalaus maisto. Prisimink, kad gali būti ir blogiau, tikrai gali!
6. Atrask humorą net ir visai nelinksmose situacijose. Kartais viskas, ką tu gali daryti, yra juoktis arba verkti, ir juoktis yra kur kas smagiau.
7. Jei tau reikia paverkti, verk. Kaip sakė viena dvynių mama: "Tikrai bus ašarų. Kartais verks vienas mažylis, kartais abu, o kartais mama, ir tai normalu."
8. Pasitikėk savimi ir savo intuicija nežiūrint į nieką. Tu buvai pasirinkta ne be priežasties.
9. Priimk kitų pagalbą, net jei tai būtų ir labai neįprasta tavo natūrai. Tu turėsi laiko atsidėkoti už kitų gerumą.
10. Turėk pakankamai atsargų šokolado ar bet ko kito, kas suteikia tau laimės :)

Beveik niekuo nesiskiria nuo patarimų tiesiog naujai iškeptai mamai, tikriausiai telieka padauginti iš dviejų... :)

8 komentarai:

Anonimiškas rašė...

Noreciau padekoti uz 10 puikiu minciu, perskaiciusi tikrai pakeliau sau nuotaika, nes pati auginu pametinukes mergaites(skirtumas 1m 4 men)ir tikrai zinau ka reiskia 15 val nueiti i rytini dusa:)

s. rašė...

nuoširdžiausi sveikinimai su tokiu ypatingu laukimu!
Pati auginu dvynes - joms jau 2,8 m. Į dušą jau nueinu ir dantis išsivalau rytais, vis dar viliuosi, kad kada nors išsimiegosiu :)
Tačiau tas ypatingumo jausmas, kad esi dvynių mama tikrai nepaprastas!
Pačiais pirmaisiais mėnesiais mums labai padėjo tai, kad išmokau jas žindyti abi kartu - taip likdavo bent valanda ar pusantros pamiegoti iki kito žindymo. Įsivaizduoju, kad su gera juoko doze skaitėte apie tai, kaip atsiminti, kada kuriam keistos sauskelnės ar kuris kada maitintas, tačiau aš vis dar turiu išsaugojusi tokį "žurnalą" - jame viską rašydavomės, nes galva tiek susisukdavo, kad nė vienas su vyru nebeprisimindavom, ogi kuri čia iš jų paskutinį kartą valgė? :)

Sėkmės, geros sveikatos ir kuo ilgiau išnešiot!

Simona rašė...

:) oj kaip viskas išgyventa... ko gero nebenorėčiau to pakartoti. žinoma, gausi dėmesio. daug. padidinto. eisi gatve, o į tave visi žiūrės, šypsosis, mojuos, kalbins tavo vaikus, lįs į vežimą, net jei tu to ir nenorėsi. daug visko bus kitaip, negu buvo. beje, mes jau svarstome parduoti vežimėlį savo, nežinau kada tau terminas gimdyti, bet ko gero ilgai nebelaikysim mes jo. va toks va superinis, elite modelis: www.mountainbuggy.com ir per kalnus, ir prie jūros, ir gatvėj. lengvesnis ir manevringesnis nei 70% vienviečių vežimėlių ;) jei ką - rašyk...

vaida rašė...

Simona, ačiū už pasiūlymą. Vežimą mes jau įsigijom :) Gal ir ne toks superinis, bet jau stovi, laukia savo eilės pasireikšti ;)
Beje, kaip tik to padidinto dėmesio aš ir nelaukiu .... :) Ir dar, tikriausiai, kreipsiuos su klausimais į tave, kai jau ateis laikas...

Lina rašė...

As siulausi i ta pagalbininkiu sarasa. Esu labai 'neuzsiemusi', bet tikrai nors kazkiek tinkama kartais atvezti kokiu kotletu arba pasiimti Viliu i svecius, jei tik jis vaizuotu :)

vaida rašė...

Lina, labai miela :) Įtrauksiu tave į pagalbos sąrašiuką :) Kotlektai tiks bet kada, o va kaip ten su tuo pasisveciamu, tai nezinau. Nebent reikėtų is anksto pas jus pasisveciuoti keleta kartu. Nes Vilius labai nemegsta nepazistamu vietu ir situaciju.

Simona rašė...

dėmesio neišvengsi bet kuriuo atveju, tad laikykis :)

Simona rašė...

o jei kokių klausimų kils, tai rašyk :)
kiek beje laiko jau?