gegužės 27, 2013

Palaikomoji literatūra :)


Ką tik užverčiau paskutinį puslapį "Multiple blessings. Surviving to Thriving with Twins and Sextuplets". Skaičiau ilgai, vis priešokiais. Tarpe dar spėjau paskaityti ir kitų knygų. Bet šita knyga man buvo kaip kokia palaikomoji literatūra :) Skaityti apie tai,kaip šeima ryžosi gimdyti ir auginti šešetuką jau turėdama 3 metų dvynes, tikrai įdomu. Mamos pasidalinimai atviri ir nuoširdūs, dažniausiai įkvepia, kartais nustebina, kartais sugraudina. Jei auginčiau visų po vieną, gal ne visada suprasčiau jos mintis. Bet dabar (nors du ir nėra šeši) tikrai patirčių ir minčių artumas akivaizdus. Tad kai matai, kad "išgyveno" ji, supranti, kad niekur nedingsi, išgyvensi ir pati :)

Iš tiesų dar buvo labai įdomu skaityti apie šią šeimą, apie jų ypatingos šeimos atsiradimo pradžią. Mat apie juos aš sužinojau iš mamos, kai kažkada prieš kelis metus lankiausi pas ją. Mama parodė man realybės šou apie šią šeimą, ir aš užsikabinau, man labai įdomu buvo stebėti, kaip tėvai susitvarko su aštuoniais mažais vaikais, kokius metodus naudoja disciplinai, auklėjimui, kaip bendrauja tarpusavyje. Tai vat, tas tėvų bendravimas ir buvo toks sakyčiau keistokas. Mama Kate labai jau valdinga ir kiek isteriška moteris. Šiandien jie jau išsiskyrę... Realybės šou kurį laiką rodė ir tai, kaip ji viena tvarkėsi su visais aštuoniais, aišku, jau kiek paaugusiais. O knygoje tėvų santykiai dar labai šilti, artimi, vienas kitą palaikantys, besiaukojantys.  Panašu, kad mamai galvą susuko žinomumas ir didelis populiarumas (vienu metu jie buvo itin populiarūs JAV).  
Kai buvo sunkus laikas, kai trūko pinigų, rankų, šeima laikėsi tvirtai, o kai gyvenimas pagerėjo, vaikai paaugo, atsirado dingsčių nesantarvei. Lengva melstis, kai esi bėdoje, o kai viskas gerai, tai ir nematai reikalo į Dievą gręžtis. O matyt reikėtų... Bent jau padėkoti už praėjusią dieną ;)
Dar vienas šios knygos momentas - tai savanorių vaidmuo šios šeimos gyvenime. Aš vis galvodavau, kaip jie susitvarkė su šešiais mažuliukais kūdikiais, juk gimė neišnešioti. Tai pasirodo, kasdien pas juos ateidavo savanoriai - žmonės iš bendruomenės, tie, kurie galėjo ateiti tą valandą, tam konkrečiam maitinimui, arba keliom valandom. Ir taip kasdien ateidavo nauji ar tie patys žmonės ir namai kasdien buvo pilni beveik nepažįstamų žmonių. O namas tai nelabai didelis. Ir taip kasdien: 6 kūdikiai, 2 trimetės, šniūrai savanorių, tėtis bedarbis ir mama, besistengianti suvaldyti visą tą chaosą. Patikėkite, mane tai labai įkvėpdavo šios knygos pasiskaitymai naujos dienos žygiams ;)           

balandžio 15, 2013

"Emociškai sveiki dvyniai"



Turiu kokias 6 knygas apie dvynių auginimą, beveik visas esu perskaičiusi. Visos įdomios, naudingos, bet ne viena nebuvo tokia, kad skaityčiau ir norėčiau pasibraukti beveik kiekvieną sakinį :) O šita buvo tokia. 
Joan Friedman "Emotionally healthy twins. A new philosophy for parenting two unique children". 
Jei labai trumpai, tai knyga apie tai, kaip užauginti emociškai sveikus dvynius. Knygą parašė JAV psichoterapeutė dirbanti su dvyniais ar dvynių tėvais, pati esanti viena iš identiškų dvynių bei auginanti dvynius berniukus bei dar 3 vaikus. Visa ši autorės patirtis man labai imponavo, nors užsisakydama šią knygą viso to dar nežinojau ir labai daug iš jos nesitikėjau. Autorė daug rašo apie "dvynių mistinį ryšį" ir atskleidžia, kaip tikėjimas juo gali apsunkinti vaikų gyvenimą, draugystes, tarpusavio santykius. Aš labai pritariu autorės požiūriui į dvynius - tėvai ir kiti žmonės dvynius turi priimti kaip du atskirus vaikus, kurie tiesiog gimė tuo pačiu metu tiems patiems tėvams :)  Ir tai nėra vien patarimai rengti dvynius skirtingai ar parinkti jiems tikrai skirtingus vardus, bet dvynių priėmimas kaip dviejų individualių asmenų gali pareikalauti ir rimtesnių sprendimų bei tėvų vidinių nuostatų ir požiūrio į dvynius ir jų santykius pakeitimo. Kadangi knyga man tikrai patiko, noriu pasidalinti detaliau tuo, ką sužinojau.
>>>
Dvynių mistinis ryšys
Kodėl žmonės tiki, jog dvynius sieja mistinis, ypatingas ryšys? Pati idėja turėti savo dublį, kitą - kuris labai panašus į mane, yra labai patraukianti, nes ji sukelia ilgesį turėti ypatingai artimą, visą gyvenimą lydintį žmogų, kuris pilnai mus supranta. Turėdami tokį partnerį mes jaučiame, jog niekada nesijaustume palikti ar vieniši. Ir žmonės projektuoja, perkelia šį ilgesį į dvynių ryšį ir mato juos besidžiaugiančius idealizuojamu ryšiu. Dvyniai iš tiesų gali būti vienas kito draugas ir geriausias kompanionas visą gyvenimą, ir gali patenkinti nemažai emocinių viens kito poreikių, tačiau negalima iš jų tikėtis telepatinio ryšio galių ar gyvenimo jų susikurtame fantastiškame gyvenime. 
7 dvynių auginimo principai, kurie turėtų pagelbėti tėvams užauginti laimingus, save realizuojančius ir du unikalius asmenis:
1) Galvokite apie savo dvynius kaip apie du unikalius asmenis. Kurkite su dvyniais santykį kaip su dviems atskirais individais, o ne kaip su "dvyniais". Nes jei visuomet jie jums bus "dvyniai", tuomet ir jie savo santykį su pasauliu kurs kaip dvyniais - rinkinys iš dviejų, bet ne kiekvienas atskirai. Pradėkite taip galvoti jau kai laukiatės. Ir stenkitės tai daryti visuomet. Tai sukuria skirtingą požiūrį ir minčių modelį. 
Tai paskaičiusi aš susimąsčiau, kad labai dažnai apie dvynius kalbu sakydama "broliai". Tad ėmiau save kontroliuoti ir stengiuosi dabar įvardinti juos vardais, arba kai kalbu vienam apie kitą, tai stengiuosi sakyti ne "kur brolis?", o "kur Tautvydas ar Karolis" . Prisipažinsiu - tikrai reikia savikontrolės norint išlaikyti tą požiūrį
2) Nusiteikite, jog jausite skirtingus jausmus kiekvienam vaikui. Tėvai, turintys daugiau vaikų jaučiasi kalti, jei jų jausmai vaikams ne vienodi. Dvynių tėvai tokios kaltės dažnai jaučia dar daugiau. Tačiau tai, jog jūs jaučiatės skirtingai reaguodami į savo vaikų elgesį ir jų asmenybes tik reiškia, jog jūs priimate juos kaip skirtingas asmenybes. Tai, jog jūs sąmoningai suvokiate savo skirtingus jausmus skirtingiems vaikams, padės jums normalizuoti tuos jausmus ir priimti juos kaip dvynių auginimo faktą. 
3) Suteikite kiekvienam vaikui pastovų išskirtinį laiką su jumis. Vaikams reikalingas toks laikas tam, kad užmegztų tinkamą ryšį su jumis. Pradėkite nuo kūdikystės ir tęskite tiek ilgai, kiek vaikai norės su jumis dviese kur nors eiti ar ką nors veikti ;)  
Pasidalinsiu, kad ir aš tai praktikuoju. Kai mažiukai buvo iki metukų, kažkaip pavykdavo dažniau ištrūkti tai su vienu, tai su kitu. Labai reguliaraus grafiko neturėjau, bet kas savaitę bent kartelis pavykdavo. Kurį laiką buvo štilis šioje srityje, bet dabar ir vėl ėmiausi veiksmų :)  Pakeičiau mažųjų mokyklėlės lankymą - dabar eisime vieną savaitę su vienu iš dvynių, kitą savaitę - su kitu. Dar atitinkamai keliausim į baseiną - tai su vienu, tai su kitu. ( Ir visame šitame grafike reikia dar įterpti išskirtinį Viliaus laiką dviese ir dar labai norėtųsi išskirtinio laiko su savim, bent retkarčiais ;)). 
4) Nesistenkite suteikti "teisingą ir lygią" vaikystę dvyniams. Tėvai dažnai labai stengiasi sukurti lygias ir teisingas sąlygas savo dvyniams, tačiau iš tiesų ką turėtų tėvai padaryti , tai išmokyti vaikus prisitaikyti arba įveikti nelygias ar neteisingas aplinkybes. Išmokimas susidoroti su nevienodomis ir nelygiomis aplinkybėmis yra labai svarbi ir neišvengiama emocinė užduotis vaikams. Kurdami kiek įmanoma lygias ir teisingas sąlygas tėvai daro meškos paslaugą, nes taip kuria dvyniams  melagingą įspūdį apie gyvenimą ir juos pačius. Gyvenimas nėra teisingas, ir dvyniai nėra lygūs. 
5) Nelyginkite dvynių vieno su kitu, kiekvienas iš jų eina savo unikaliu gyvenimo keliu. Dvyniai pradeda gyvenimą tuo pačiu metu ir toje pačioje vietoje, bet tai nereiškia, kad jie eina ta pačia kryptimi. Dažnai tėvai mano, kad elgiasi tinkamai, kai išryškina kiekvieno vaiko stipriąją pusę, pvz. Laura yra sportiškoji dvynė, o Lina - moksliukė. Tačiau toks aprašymas yra taip pat lyginimas, etiketė vis tiek prilimpa. Vaikai nori, kad jų tėvai tiesiog žinotų, pažintų, kokie jie (vaikai) yra, o ne kaip jie atrodo lyginant su broliu ar seserim. Kaip dvynių tėvai turime labai pasistengti, kad neskatintume vaikų palyginimo ir etikečių klijavimo siekiant apibūdinti vaikus. Turime gerbti tai, jog vaikai nuolat auga ir keičiasi, ir vystosi jiems būdingu unikaliu būdu. 
Šita dalis labai sunki. Nelyginti. Jei pati kartais ir nelyginu, kaip vieną ar kitą dalyką daro dvyniai, tai kiti žmonės labai linkę klausinėti ir lyginti, - kuris pirmas gimė, kuris pirmas pradėjo vaikščioti, kuriam dantys pirmam pradėjo dygti, ir t.t. O kartais man sunku palyginti :)  Aš pavyzdžiui nežinau, kuris iš jų smarkesnis ar kuris labiau vadovaujantis. Nes abu smarkūs ir abu vadovauja, tik vienas vienaip, kitas kitaip :)  Todėl man tikrai kartais būna lengviau nelyginti, o tiesiog papasakoti apie juos, vienas yra štai toks, o kitas štai va toks! ;)
6) Paskatinkite dvynius užmegzti ir puoselėti savo atskiras draugystes ir interesus. Kaip tėvai turime užtikrinti, kad abu vaikai turi pakankamai galimybių užmegzti ryšius su kitais vaikais, susirasti draugų, vystyti savo interesus atskirai nuo brolio ar sesers dvynio. Tokias galimybes reikia pradėti jau nuo labai ankstyvo amžiaus. 
7) Neleiskite, kad jūsų dvyniai taptų vienas kito nuolatiniu kompanionu ar surogatiniu tėvu. Dvynių tėvams kartais gali būti labai patogu, kad jų dvyniai atrodo natūraliai nori būti tik dviese, leisti laiką kartu ir rūpintis vienas kitu. Ir vienas iš dvynių gali perimti vieno iš tėvų vaidmenį, pasirūpindamas kito emociniais poreikiais. Tačiau kai pernelyg didelis bendrumas atskiria dvynius nuo tėvų ir kitų asmenų, dvyniai neišmoksta bendrauti jų amžių atitinkančiu būdu. Viena iš didesnių grėsmių to, kad dvyniai gali perimti tėvų vaidmenis, yra jog jie suformuoja labai stiprų poreikį išlaikyti emocinę pusiausvyrą, t.y. nei vienas iš dvynių nenori sugadinti to artimo ryšio todėl atsisako, neigia savo jausmus, nesiima atskirų nuo kito dvynio veiklų, bijodamas jį nuliūdinti. Ne broliai/seserys, o tėvai turėtų atlikti tokias funkcijas kaip nedalomo dėmesio skyrimas, vadovavimas ir patarimai, emocinis palaikymas. 
Prisipažinsiu, šitas klausimas man kartais iškyla kasdienybėje. Dažniausiai, kai vienas iš dvynių, griežčiau subartas (kai lenda, kur negalima...) pradeda verkti ir eina ieškoti paguodos, kitas atskuba paglostyti, atneša soskę... Tada žiūriu ir galvoju, kad oi oi , negerai, tai mano darbas - mama turi paguosti, bet kaip paguosi, kai tik prieš kelias sekundes barei... Galvosūkiai, ne kitaip.
O čia mano mažieji dvyniai prie savo pirmųjų gimtadienio tortų su viena žvakute :)
ir štai taip tortas "patinka" Karoliui....

... ir štai va kaip patinka Tautvydui :)


<<<
Bus daugiau.


     
      

vasario 10, 2013

eilėraštis apie gėdą


Man ne gėda gerą darbą padaryt kasdien, 
pamaitinti paukštį žiemą, stirnai morką duot.
Būtų gėda, jei meluočiau 
mamai, tėčiui, broliui.
Būtų gėda, jei miegočiau
visą dieną sočiai.
Būtų gėda, jei pavogčiau 
kinder šokoladą,
raudonuočiau kaip burokas 
priešais parduotuvės vadą.
Susigėsčiau, jei išgerčiau 
draugo gėrimą neklausęs,
Atleidimo jo prašyčiau 
akeles žemyn nuleidęs.

Vilius ir mama
2013m. sausio 19d.

Viliuko sodelyje gavom namų darbą - meniškai perteikti ištrauktą emociją/jausmą. Ištraukiau gėdą... Mąstėm mąstėm, kaip čia išsireikšti meniškai, ir ... sukūrėm eilėraštį :)  Manom visai neblogai pavyko. Esu dėkinga Sodeliui, kad stumteli mus į smagias ir prasmingas akimirkas su vaikais. Pats savarankiškai dažnai tiesiog nerastum tam laiko...

vasario 07, 2013

13 X 2

Neseniai, ištrūkusi trumpam iš žaislais ir šiaip visokiais daiktais užverstų namų, važiavau pro geležinkelio stotį, ir mačiau merginą su didele kuprine ant pečių, paskui dar vaikiną, kuris tempėsi paskui lagaminą ant ratukų... Jėėėj, kaip nostalgija užpuolė tą minutę! Taaaip pasiilgau kelionių ir labiausiai - to jaudulio, kuris pradeda kirbėti kai sudarinėji daiktų sąrašą ir lydi visą laiką iki pat kelionės pradžios ir dar kurį laiką pajudėjus. Jau geri metai, kai niekur rimtai nepajudu, o ir kiekvienas ilgesnis pajudėjimas lydimas kalno daiktų :)  Na, nenusimenu, ateis TAS laikas. O kol kas mano kelionės labiau vidinės, ir dažnai primena supynes - džiugesys ir juokas, o paskui - zirzalai, ašaros ir vakarinis nuovargis. Nors negalėčiau labai skųstis, per paskutinius mėnesius pavyko ir knygą perskaityt, ir ne apie vaikus :)  Paprastą, moterišką romaną nusigriebiau, ir surijau kaip bandelę su šokoladu :D  Sraigės nežino kad jos sraigės. 
Mano mažiesiems dvynukams jau visi cieli metukai (ir dar mėnuo :)! Jau galiu dalintis patirtim ir patarimais ;)  Labai dažna žmonių reakcija į dvynukus yra "O, kaip jiems smagu kartu!" arba "O, kaip jiems pasisekė, kad jie turi vienas kitą" ir pan. O man vis kažkaip būna sunku atsakyti į šiuos žodžius. Na, nesu aš tokia tikra, kad jiems tikrai smagu kartu :)  Kol buvo mažuliukai, jiems visai buvo vienodai, ar yra čia koks brolis, ar ne. Paskui, kai suprato, kad šalia visuomet yra kitas leliukas, didelio džiaugsmo irgi nerodė... Žinoma, kai pradėjo judėti, tai ir tas buvimas greta tapo įdomesnis. Nors stebėdama juos žaidžiančius labai dažnai pagalvoju, kad kartais jie trukdo vienas kitam. Na, pvz. Tautvydas ramiai apžiūrinėja žaisliuką, varto jį, pagraužia, vėl pavarto, ir staiga atlekia Karolis, stveria žaisliuką iš rankų ir pabėga. O tada numeta jį kur nors. Ir taip kartojasi daugybę kartų per dieną. Ir kur čia smagumas?... 
Lygindama, kaip auginau Vilių ir kaip auginu du mažiukus iš karto, matau, kaip vis dėl to kartais sunku tiems mažiems vaikiukams. Tokiems pypliams iki 2 metukų be galo svarbu sulaukti dėmesio ir atsako greitai, būti šalia mamos, kai tik prireikia, o vat kai du jie tokie patys, tai tenka konkuruoti, pasistumdyt, kuris pirmas ant rankų pateks, o ir pasipliekia jau sėdėdami abu ant kelių. Ir kartais man atrodo, kad labai neteisinga, kad jiems tenka laukti tada, kai būdami po vieną, tikrai nelauktų tiek ilgai. Ir prieraiši tėvystė, kuri man šiaip visai prie širdies, tampa kokia tai iškreipta ir netikra, o kartais ir visai neįmanoma. Todėl visai nesu tikra, kad jiems vien smagu iš to, kad jie du tokie patys maži. Žinoma, jau pažaidžia kartu, ir jiems linksma, kartais juokiasi abu, o aš visai nesuprantu, iš ko :) Bet kaip sakė viena jau suaugusi dvynė - dvyniai auga nuolatinėj konkurencijoj, kasdien ir beveik dėl visko. Tad tėvams tenka nelengva užduotis kaip nors sumažinti tą kasdienės kovos stresą :)

Mūsų vaikinai jau dvi mažos asmenybės, tad nusipelnė būti aprašyti atskirai, o ne kaip du viename :)
Taigi, Tautvydas. 13-os pilnų mėnesių duomenys: 81cm ūgio ir 10,4kg svorio. Tikrai aukštesnis nei vidurkis, ir tikrai prie lieknesnių :) Jis mūsų emocingasis. Jei viskas gerai, tai šypsenėlė veide nuolat. Dar ir padainuoja pats sau. Šiuo metu einamiausia dainelė yra "Japi japi japi" :)  Jei nėra labai jau gerai, tai zyzimas ištisinis ir vedantis aplinkinius iš proto... Dabar dar ir naują priemonę išrado vaikinas - riečiasi kaip balerūnas atgal, daro tiltelį tobulai, krenta atbulas, ir svarbiausia - visai nežiūri kur. Tai labai rimtai svarstome šalmo įsigijimo klausimą. Tautvydas nepalieka ramiai, jei iš jo atimamas daiktas/žaislas. Pranešama garsiai ir nedelsiant. Jei atėmė brolis dvynys, tai bando susigrąžinti, kartais sėkmingai. Šiaip linkęs pakovoti, o to nedarė, kai buvo kokie 7-8mėn :) Iš tiesų jis mūsų jautruolis, - jei tik šiek tiek nugriuvo, jau verkia, jei griežčiau ką pasakiau, jau verkia. Kiek pamenu, tai tikrai šiuo klausimu panašus į Vilių, šis irgi buvo (beje, ir liko) labai jautrus aplinkai ir visiems stimulams.  To vaikiško užsispyrimo Tautvydas turi daug ir spyriojasi dažnai, jei tik kas nors vyksta ne pagal jį. Prieštarauja garsiai :)  Tautvydas puikiai vaikšto, pradėjo tai daryti vėliau nei brolis, jau buvo suėję metukai. Iš tiesų, tai tikriausiai dėl to, jog jis geroookai atsargesnis nei Karolis. iBet dabar vaikšto abu beveik vienodai gerai. O lauke Tautvydui sekasi net geriau , nors ir su dideliais batais ;) Viešose erdvėse ar kur nors kitur ne namuose Tautvydas pakankamai greitai prisitaiko ir gana drąsiai veikia aplinkoje. Lauke, mažylių mokyklėlėje jis drąsiai eina, bando, tyrinėja. Kartais juokais palyginu mažiukus su mumis suaugusiais, t.y. jų tėvais. Ypač puikiai jie atitinka mūsų miego ypatumus :)  Tautvydas miega visai kaip T. (beje ir Vilius), - užmiega sunkokai, ilgai migdosi, miega neramiai, kartais prabunda naktį ir dairosi..., ryte miega labai gerai ir miega ilgai. Iš tiesų tai jis tikriausiai jau galėtų gyventi su vienu dienos miegeliu, bet kadangi jie dviese, tai tenka derintis prie brolio ...  Valgymo ypatumais Tautvydas panašus į mus visus - mes visi mėgstam saldumynus, ir jis mielai kerta užkandžiams sausainius ir kaulija iš manęs kitokių saldėsių :)


O štai brolis dvynys Karolis (jaunesnis visa 1 minute :)) smaližium tikrai nėra, - geriausias desertas jam juoda duona ! Jis pas mus valgytojas - ką duosi tą valgo, tik jogurtą, varškytes ir kitus saldesnius dalykus valgo kraipydamas galvą, taip ir nežinau, ar jam taaaip skanu, ar nelabai skanu, bet vis tiek valgo :)  Karolis, būdamas pilnų 13 mėnesių, svėrė 10,5kg ir buvo 78cm ūgio. Toks labai vidurkinis ;)  Nors šiaip jis man visai nėra įprastas leliukas, visus pirmus metus vis kartodavau, kad jis čiūdnas vaikas :D  Karolis yra darytojas, jis eina, lipa, krausto daiktus (žiauriai greitai ir profesionaliai! :)). Pradėjo vaikščioti pats tada, kai jam reikėjo, be jokios pagalbos ir vedžiojimo už rankytės. Jis toks labai easygoing vaikas: jei atima kas daiktą iš jo, labai nenusimena, pabando susigrąžinti, o jei nepavyksta, tai eina ieškoti kokio kito užsiėmimo. Karolis tvarkingas vaikas, - kai sakau, kad einam valgyt, tai ir eina į virtuvę ir trypčioja prie kėdutės, kad įkelčiau greičiau :) Jei laikas eiti miegoti, tai paguldytas ir užklotas užmiega per kokias 3 min.!  Miega ramiai ir gerai. Gal ne taip ilgai, kaip norėtųsi :)  Jis miego klausimu toks visas į mane - padėjo galvą ir miega, atėjo rytas - jau bunda, o jei pabudo, tai ir keliasi, nelabai mato reikalo gulinėti (vat su Tautvydu tai tikriausiai ir valandą galėtume ramiai pragulinėti nemiegodami). Vaikinai jau abu bando kalbėti, bet gal Karolio kalboje labiau galima rasti panašumų kontekstui, na, pvz.: kai prašo, kad ką paduočiau, tai tiesia rankutę, judina smilium ir sako "Di", suprask - duok :)  Arba mato Katiną ir sako "Kate", dar labai neblogai išeina pasakyti " Okastia?!". Karolio ypatingai išraiškingas veidas, visos būsenos ir jausenos išreiškiamos visais 120 %. Kai pradėjo judėti, Karolis buvo nenusėdintis vietoj, dabar kažkaip atradęs pusiausvyrą tarp judesio ir ramybės, ir moka ramiai pasėdėti, pasiknisti, paardyti daiktus, paplėšyti popierius... Kartais būna panašus į tikrą krapštuką :) Nors namuose jis tas, kuris eina pirmas ir yra drąsus, nepažįstamoj erdvėj ilgokai išlieka santūrus stebėtojas.            
Iš tiesų, gal paprieštarausiu pati sau, bet žiūrėdama į juos dažnai pagalvoju, kad vis tik kaip gerai, kad jie yra kartu, nes būdami tokie skirtingi, jie labai puikiai vienas kitą papildo, ir augdami paskatins (na, gerai, gal kartais ir trukdys... :)) viens kito tobulėjimą, galės keliauti savu, bet brolio dvynio gerokai praturtintu keliu. Labai to tikiuosi ir viliuosi.  

sausio 07, 2013

Jau 2013m.


Su Naujais Metais ! Nors berods jau per vėlu sveikinti... Kadangi nesveikinau beveik nieko nei su šv. Kalėdom, nei su Naujais, tai leidžiu sau ir pavėluotai tai daryti.

2012 metai baigėsi. Sunkūs buvo. Pamenu, prieš jiems prasidedant skaičiau kokį tai savo horoskopą, kuris pranašavo, kad man metai bus ypatingai darbingi - tiesiog turėsiu nulenkti galvą ir per daug nepurkštaudama dirbti. Tiesiog dirbti. Taip ir buvo! Dirbau, nuo pat sausio 1d. iki gruodžio 31d. 
Sausį - mėginau susigaudyti naujame savo gyvenimo vaidmenyje ir žongliruoti staiga pagausėjusiais gyvenimo sričių kamuoliukais; ž i a u r i a i  blūdijau nuo neišsimiegojimo :)
Vasarį - apsipratus su nauja gyvenimo rutina ieškojau auklytės ir radau nuostabią moterį, kuri praskaidrino mano gyvenimą visus pavasario mėnesius
Kovą - judėjom ir judėjom: pas gydytojus, į masažus, ir vėl pas gydytojus ir vėl į masažus :)   
Balandį - džiaugiausi sulaukusi pavasario
Gegužę - beveik įsidarbinau vaikų baseine :D, - eidavau tris kartus per savaitę ir vis su kitu vaiku ;)
Birželį - džiūgavau sulaukus vasaros ir verkiau atsisveikindama su nuostabiąja auklyte
Liepą - tiesiog vasarojau mieste
Rugpjūtį - atostogavau išsijuosus su visa pabiručių palyda pas senelius ir prie lietuviškos jūros  
Rugsėjį - super greitai pakeičiau Viliuko darželį ir susiradau naują auklytę; intesyviai svajojau apie savo namą...
Spalį - gyvenau rudeninio miesto ritmu, svajones palikau ramybėje; ir pakeičiau auklytę, aha - dar kartą ;)
Lapkritį - sulaukiau pirmųjų mažų kojyčių žingsnių (vienos poros ir dvejų :)), ir švenčiau jau 5 -us mamystės metus
Gruodį - sirgom, visi, aš, visi vaikai, net katinas... Šventėm žiemines šventes pas senelius. Ir dar šventėm dukart po 1 metą :D


13 - man  gana sėkmingas skaičius. Pamenu, į universitetą stojant vieną egzaminą laikėm tryliktoj auditorijoj ir mūsų buvo trylika stojančiųjų, beje  įstojau tryliktu numeriu :)  Jei neklystu, tai magistro darbą gyniausi irgi tryliktą dieną :) Labai tikiuosi, kad 2013 metai bus sėkmingi. Kad bus geresni nei praėję. Kad suteiks stiprybės ir išminties apsispręsti dėl svarbių gyvenimo klausimų, kad suteiks galimybę pasirinkti mielą darbinę veiklą, tiesiog kad žvaigždės ir Likimas susidėlios sėkmingiau. Šie metai kaip ir mano metai: esu gimus Gyvatės metai, šiemet pereinu į kitą 12 metų ciklą. Tyliai viliuosi, kad jie atneš teigiamų pasikeitimų, ir kaupiu tam ryžtą ;)
Tradiciškai žmonės ką nors planuoja pradėdami metus. Aš visada tai darau. Gavau dovanų Beatos kalendorių-knygą, kur yra TIEK daug vietos planams, svajonėms ir idėjoms, kad negaliu atsidžiaugti ja :) 
Noriu, kad mano 2013 būtų tokie:
- su iš naujo susigrąžintais draugais, gal labiau draugėmis ;), - būtinai turiu atgaivinti visus apleistus ryšius :( Nes vis labiau ir labiau jaučiuosi izoliavusis nuo draugystės reiškinio;
-  su miela darbine veikla. Nors ir neplanuoju dar grįžti į darbą pilnai dienai, bet labai atidžiai žvalgausi, kad nepražiopsočiau  t o s  progos; 
- su atgavintu mano blogu ir dažnu pasidalijimu jame apie gyvenimą tarp vaikų :D
- su nuolatinėm pastangom protingai derinti ir skirstyti laiką vaikam, darbam, namam, šeimai ir ... sau;
- su nepaliaujamu mokymųsi auginti, auklėti ir tiesiog būti su vaikais, ir su nuoširdžiausiu pažadu - neberėkti ant vaikų! (gėda...)

Sėkmingų Jums visiems gyvatės metų! 

lapkričio 20, 2012

Penki!


Prieš penkis metus lapkričio 14 dienos vėlų vakarą į pasaulį atėjo mažas berniukas. Jau atėjo su charakteriu, ne visai taip, kaip planavome mes, atėjo taip, kaip norėjosi jam :) Ir taip su tuo stipriu charakteriu keliauja savo keliu, jau penki metai . O mes turime laimę ir garbę  keliauti drauge su juo, padėti jam pamatyti, išmokti, atskleisti pasaulį ir jį patį, padėti patirti ir suprasti. 

Vilius jau toks didelis! Ištįsęs toks berniukas, gerooookai lieknesnis nei prieš metus , kur jau ten prieš dvejus :)  Jis aktyvus, energingas, turi savo stiprią nuomonę, kurią stengiasi ginti visom keturiom. Jis neklauso mamos vien dėl to, kad ji mama, jis klauso jos todėl, kad ji sugeba įrodyti argumentais savo teiginį. O jeigu nesugeba, tai ir neklauso :)  Na, dar galime bandyti susitarti tam kartui. Aišku, taisyklių kartais tenka ir jam laikytis, net jei ir labai nenori. Vilius labai jautrus, ir vis dar dažnai apsiverkia, kai kas nepavyksta ar kai negauna to, ko nori. Vilius daug kalba, daug mąsto ir stengiasi suprasti, kas vyksta ir kodėl taip vyksta šiame gyvenime. Kai kurie jo pamąstymai būna tokie netikėti ir gražūs. Štai per gimtadienio šventę, prieš užpūsdamas žvakutes jis tarė: "Noriu pasakyti. (Patylėjo sekundę ir ) Ačiū už dovanas." Nu nerealu, nei kas jį mokė, nei ką... Tas sąmoningumas kartais tikrai nuginkluoja. 
Viliui labai svarbi šeima. Geriausias laikas jam laikas su mama, tėčiu, broliais (su jais - ne visada :)), su močiute, seneliu ir teta Inga. Dar ir šitam, jau 5ajam, gimtadieniui jis nekvietė draugų, tik savo šeimyną. Kitą dieną vieną draugą pasikvietė, bet tai jau buvo toks dviejų berniukų linksmas pasibuvimas, ne gimtadienio šventimas. 
Savo mažuosius brolius Vilius labai myli. Ir vis dar mokosi tai parodyti, vis dar mokosi su jais žaisti, kad nenuskriaustų ir neįskaudintų. Kartais nenori jų šalia, bet manau, tai natūralu. Iš tiesų, tai neprašytas stengiasi nuraminti jei verkia, atneša žaislą, soskę... Man taip gražu klausytis, kai jis bando nuraminti zirziantį ir verkiantį brolį. Ir kaip jam smagu , kai pavyksta! Ir jis šventai įsitikinęs, kad kai būna  namuose, jis visada man padeda :)  Padeda vien jau savo buvimu ;)
Vilius moka skaičiuoti, pažįsta raides, bando po truputį jas jungti į žodžius, bet skaityti dar neskaito. Bet kadangi aš nesu iš tų, kurios siekia, kad vaikas žūtbūt turi jau skaityti , kai jam sueina 5, tai tiesiog leidžiu jam sava eiga atrasti skaitymo džiaugsmą. 
Jau esu rašiusi, kad Vilius yra mano didysis mokytojas, ir kol kas situacija nepasikeitė, - jis vis dar  mane mokina kantrybės, atidumo, išklausymo, susilaikymo ir mąstyti mąstyti mąstyti prieš darant ir sakant, dar mokina atsiprašyti ir atleisti, ir mokina jis kasdien :)   Pačių gražiausių tau šeštųjų metų, sūnau!           






rugsėjo 27, 2012

2+3(+1). Aštuntas ir devintas mėnesiai. Jūra, smėlis, naujovės ir svajonės

Neseniai pastebėjau, kad vis mažiau lieka manęs. Visus savo reikalus vis nustumiu į "paskui" ir "vėliau" laiką (kuris, žinia, gali ir visai neateiti), dažniausiai savaime, automatiškai, bet būna - ir su mažu liūdesiu širdy :) Vaida kaip taip labai sumažėjo, o Mama užaugo iki lubų ir sienas beveik jau stumdo :D Bet negaliu skųstis. Sekasi visai gerai! Net ir nenoriu skųstis :D, ko gal kažkas tikėtųsi iš dvynukų, trijų berniukų ir t.t. mamos...
O rugpjūtis buvo nuostabus! Tikriausiai, jau seniai bebuvo toks turtingas mėnuo!!! Buvom prie jūros, visiem patiko ;) Grįžom namo ir ten pradėjom svajoti apie naujus namus (-ą)... Hmm, mes vis dar svajojam, jau beveik du mėnesiai kaip svajoti nenustojam, gal į gera tai? :)
Mažieji broliai iš sėdinčių kleckų tapo šliaužiančiais partizanais :D Karolis, tiesą sakant, jau perėjo į kitą stadiją - jau ropoja, visur, kur tik gali įsikibti, stojasi ir pasileidžia viena ranka :D  Bando po truputį slinkti pasilaikydamas, taip šonu šonu. Ir jau atrado, kad pavargus stovėti galima atsitūpti ir galiausiai atsisėsti :)  Dabar šį atradimą verčia įgūdžiu. Tautvydas šliaužia lyg plauktų, pasiekia visas vietas, kurias jam reikia, kelia šikniuką ir treniruojasi ropojimui ;) Šiaip tai mėgsta varinėti po namus abu kartu - Karolis pirmas, nes vikresnis, o Tautvydas ištikimai iš paskos. Pasižiūri vienas kitas, palaukia viens kito, paspygauja ir toliau tyrinėja neatrastus plotus :)  Oi, linksma dabar su jais. Net apsauginę tvorelę-maniežą įsigijom, retkarčiais uždarysim kaip beždžioniukus :)  
Broliai dabar artėja jau link 10 kg, kiekvienas sveria po 9 su trupučiu: Karolis - 9,4kg, Tautvydas - 9,3kg. Ūgio, sakė, abu vienodo - 74cm, bet mano akis kažkaip kitaip mato, - man Tautvydas atrodo ilgesnis, ir rūbai jam kažkaip labiau mažesni nei Karoliui...  O gal jo tik rankos ir kojos ilgesnės? :)   Iš tiesų, kažkaip net pačiai keista, bet su šiais dviem man beveik visai vis vien kiek jie sveria ir koks tas ūgis. Na, jei lyginti su tuo, kaip rūpėdavo auginant pirmagimį. Rūpi tik iš smalsumo ir dar iš praktinių sumetimų - ar jau ieškoti naujų rūbų, ar dar bandyti sutalpinti į esamus :D  O šiaip juk užaugs vis tiek, ar 1 ar 5 cm per mėnesį priaugę, atsistos ir pradės vaikščiot, bėgiot, dėliones dėliot, čiauškėt, kalbėt ir atsikalbinėt...... (čia man kartais užeina sentimentų "kaip-greitai-bėga-laikas-ir-kaip-greitai-auga-vaikai" bangos ).
O pati didžiausia naujiena per tuos du mėnesius - Vilius pakeitė darželį!! Po beveik 2,5 metų lankyto Šilagėlės darželio išėjo Viliukas į Vaikystės sodą. Jau senai norėjau jį ten leisti, bet vis kažko delsiau, skaičiavau pinigus, atstumus nuo namų ir t.t. O vieną dieną tiesiog susivokiau, kad nieko nereikia laukti, o tiesiog imti ir pakeisti. Na, dar ir kai kurios aplinkybės prisidėjo prie sprendimo priėmimo. Tad nuo rugsėjo 1 d. Vilius keliauja į naują darželį, ir , panašu, kad viskas ten jam labai gerai :) Adaptacija įvyko super-duper greitai - manęs reikėjo 1 dieną, o rytinis liūdesys ir grauduliukai lankė kokius 2-3 kartus. Kol kas tik džiaugiuosi šiuo sprendimu ;)     
Tiesa, turime auklę. Šita jau trečia (beveik ketvirta,jei skaičiuoti ir tą, su kuria buvo sutarta, bet neatėjo...). Na, savotiška moteriškė... Bet man tinka. Nors ji žiauriai visko bijo, ir nors kartais į vaikų elgesį reaguoja pernelyg isteriškai ( mano akimis), ir nors buvo pakėlus balsą prieš Vilių (nesvarbu, kad jis išvedė ir kantrybės ir kad aš tą balsą pakeliu n kartų per dieną :)), ir nors ji gali ateiti tik kas antrą dieną (o tai reiškia, kad kartais man išpuola rytų, kai tenka Vilių vesti į daržą su abiejų mažių palyda, uch...), ir nors ji vis dar nesutinka pasilikti viena su abiem (nes labai bijo!!!),  ir nors norėčiau visai kitokios auklės, bet tegu būna šita, jau nebenoriu nieko ieškoti. O gal greitai ir iš viso nebereikės jokios auklės... Arba gal užeis ūpas susirast naują...  

O aš? Vaida ar Mama? Vaida... O Vaida tyliai tyliai trumpomis ramybės minutėmis pasvajoja apie veiklą, kad smegenys pradėtų dirbti, gal apie naują darbą.... Ne ne ne, ne dabar, bet gal kitą vasarą? Ar vėlyvą pavasarį?.... Apie tokį, kad būtų galima suderinti ir mamystę(x 3)... Nežinau, ar tokių būna, bet gi aš kol kas tik svajoju :D  Dar Vaidos laukia dulkėtos knygos lentynose, filmų eilės ir kokia viena kita rūbų parduotuvė ;)    Tikriausiai palauks dar iki kito mėnesio.

trys broliai :D
Karolis prie jūros, pas senelį glėby ;)
Vilius prie savo smėlio pilių
smėlis smėėėėėėlis...
Tautvydėlis

naujasis Metallicos fanas :)
Vilius su Sodelio vaikais
gavom siuntinį - vaikas, jau paaugintas ir iš karto su pižama :D
čia fotkinau, kad matytųsi, kokie jie nepanašūs :D

nors ir tamsu, bet matosi, kaip smagu vaikui stovėti :)
 jau galiu šliaužti

liepos 26, 2012

2+3+(1).Penktas, šeštas ir septintas mėnesiai. Augam, keičiamės ir mokomės.



Aš vis pagalvoju, kaip tas mano dienoraštis gyvena... Vis dėlioju mintis, kaip parašysiu tą , aną ar dar šitą. Bet taip ir lieka jos galvoje. Nugvelbti laiko miego sąskaita nebesinori, o kito laiko nelabai atrandu. Tad ir pertrauka tokia neišpasakytai ilga išpuolė. 
O mažieji broliai auga, keičiasi ir visko mokosi. Mes visi augam ir mokomės. Bent jau aš jaučiuosi nuolat besimokanti. Tikiuosi, ir kiti šeimos nariai supras, jog šitie maži žmogiukai labai daug ko išmoko, galbūt supras ne dabar, bet kažkada gyvenime :)  Aš jaučiu, jog mano vaikai mane moko tarnystės, ne , ne tarnavimo jiems, bet tarnystės, tos, kai suvoki, jog dabar turi atiduoti beveik visą save, kad paskui sugrįžtų, kažkaip, kažkokiu pavidalu, tikiu, jog suprasiu ir pamatysiu kada ir kokiu. Dar mane jie moko begalinės kantrybės, savikontrolės, darbštumo ir atkaklumo, drąsos ir kovojimo už savo tiesą/nuomonę/požiūrį. Ir dar vaikai mane moko atlaidumo, atvirumo ir meilės.  
Taigi, o mažieji žmogiukai: jau visai nebe tokie mažiukai. Jau atšventė savo pusmetinį pusgimtadienį :) Abu jau perkopė 8 kg ribą ir būdami pusės metų svėrė po 8,3kg. Karolis galiausiai pasivijo brolį ir dabar abu vienodi svareliai :) Bet Tautvydas neapleidžia pozicijų :)  Ūgtelėjo vaikinas - 74cm! Karolis tuo tarpu tik 69cm :)  Pasiekimų su kiekviena diena vis daugėja, gali vardinti ir skaičiuoti, kiek širdis geidžia... Tautvydas jau turi 2 dantukus, galime fiksuoti kokius 6,5mėn, kai išdygo :)  Karolis pradėjo pirmas sėdėti, bet ir Tautvydas jau sėdi, tai dabar labai smagu į juos žiūrėti tokius du grybukus besėdinčius :D  Beje, kai pradėjo sėdėti, tai bendrauti tarpusavy labiau ėmė, vis pasižiūri vienas į kitą, pasišypso, bando žaislus atimti viens iš kito. Gėris, ne kitaip, tas brolis šalia :)
Vaikinai jau valgo košes. Kapoja 3 kartus per dieną. Pietums daržovienę, pavakariams vaisinę, o vakarienei - grūdinę. Gal ne visos labai patinka, bet ir labai baisiai nebrokyja mano kulinarinių gebėjimų :) Nuo 7 mėnesio pradės ir mėsytę doroti. Tautvydui, tiesa, nustatė alergiją kiaušiniui, tai ir vištienos negalima jam. O kol maitinu, tai ir pati ant dietos: be kiaušinių ir be vištienos. Stengiuosi, bet visų etikečių akylai nestudijuoju :P
Na, ir dar. Odė auklei. 
Mus paliko mūsų nuostabioji, šaunioji, kol kas nepakeičiama auklė. Kai pasakė, apsiverkiau... Gerai, kad telefonu pranešė tokią žinią. Paskui apsipratau. Bet gaila buvo be galo be krašto ir dar labiau. Jau seniai taip besigailėjau ko nors...
Tada ieškojau kitos. Nieko ypatingo pasiūloj nebuvo. Na, bet atėjo tokia jauna studentė. Padirbo pas mus tik 3sav. Nepatiko ji man, pasakiau, kad nebereikės jos pagalbos. Tuo tarpu jau buvau susiradus kitą, atrodė, tikrai neblogą auklytę. O ji, pyp pyp pyp....., tiesiog neatėjo jau sutartu laiku į pirmą darbo dieną. Ir nieko nepranešė, nei skambučio, nei sms... Taip ir likau nesupratus, kodėl žmonės taip elgiasi... Pasako, kad viskas tinka ir patinka, o paskui tiesiog nepasirodo. Jei kas nors suprantate, pasidalinkite įžvalgomis :) 
Po tokių patirčių vieną dieną visai nenorėjau galvoti apie aukles. Paskui ir vėl ėmiausi paieškų, bet dabar jau ieškau iš lėto ir ramiai. Tad, kol kas gyvenam be auklės pagalbos, ir kas įdomiausia, nėra jau taip itin sunkiau. Kartais net ir paprasčiau (bendraut su niekuo nereikia :), kartais juk būna, kad nesinori kalbėti :)). Na, o jeigu kas pažįstat normalią, atsakingą ir mažus vaikučius labai mylinčią moterį, paklauskit, gal ji norėtų padėti augti dviem mažiem ir vienam kiek didesniam berniukam :)



su Viliuku
Tautvydas, pabudęs po pramiegotos pusmetinio gimtadienio šventės :)
Karoliukas
geriausias kramtukas - baronka :)
pusmetiniai
tikrasis Karolio veidas :D
Tautvydas gerai nusiteikęs
smalsutis tik prabudęs
oooo kas čia??
beveik nuolatinė Karolio veido išraiška :D
mūsų didysis brolis
moka ir gražiai pažaisti ;)
būsimas dizaineris? :)
tryse, vasara balkone
gulim gražiai
o čia sėdim dar gražiau :)



        




gegužės 08, 2012

2+3(+1). Ketvirtas mėnuo: pasikeitimai.


Mes tiesiog gyvenam. Rutina jau nebe visada būna tokia, kaip buvo vakar ar užvakar. Bet kadangi jau žinau, jog auginant vaikus nėra nieko pastoviau už pasikeitimus, tai labai neimu į galvą. Na, pavyzdžiui, kai buvo šilti orai, vaikai nelabai miegojo balkone. Miegoti miegojo, bet pavadinti tai ilguoju dienos miegu jau nebuvo galima. O štai kiek atvėso, ir vėl pučia į akį :) Anksčiau vakarais užmigę jau ir nebepabusdavo, na, kartais, o dabar kažkaip tąsomės iki kokių 11 vakaro :(  Kad ir vakar: niekaip negalėjau Karolio paguldyt į lovytę, ant rankų užmiega, kai tik guldau - ima raitytis.... "Nulaužiau" galiausiai gultuke. Paskui Tautvydas raivėsi, taip ir sulaukėm tos vienuolikos, ir mano "laikas sau" išgaravo kaip dūmas :) 
Arba dar pasikeitimas: pabusti naktį ir nemiegoti! Jėga! Jiems :) Jau antra naktis galinėjuosi su jais abiem: vienas nubunda ir "šneka", - suprask, jau pamiegojau... (mąstau, kad reiks nebeleist ilgai miegoti dieną...) Galiausiai ir kitas pabunda, ir tada turiu didžiąją užduotį - užmigdyti abu nesukeliant namuose aliarmo :D Dažniausiai pavyksta susitvarkyti apytyliai, bet mano nervų ląstelės akivaizdžiai nyksta...... Bet būdama nepataisoma optimistė nepaliauju sau kartoti: "Aš tikrai išsimiegosiu, vieną naktį taip nutiks." :)  
Broliai pasikeitė ir fiziškai, juk priklauso paaugti :)  4mėn. TA:
Tautvydas - 7,25kg ir 66cm (+550g ir 2cm)
Karolis - 7,1kg ir 65cm (+700g ir 3cm)
Štai taip, Karolis praktiškai pasivijo brolį, atsilikimas toks menkas, kad plika akim jau neįžvelgiamas :)  O žvelgiant (plika akim) į abiejų žandus, tai net suabejotum, kuris čia sunkesnis :)
Abu puikia laiko galvas, neblogai gulinėja ant pilvų, kartais per klaidą apvirsta ant nugaros. Karolis nepaliaujamai "styrina" ir bando sėstis :) Nugarą laiko gana tvirtai, tad sėdėjimo laikas jau ne už kalnų. Tautvydas vis dar svirduliuoja, kaip tie žaisliukai linguoliukai, kuriuos kai kas mašinose vežiojas... Bet užtat Tautvydas geriau su rankytėm dirba - jau abiem nulaiko žaislus, o Karolis tik viena darbuojasi. Ir sypgauti pradėjo, kol kas tik Tautvydas, bet žiauriai garsiai.... Karolis kol kas dar nesugalvojo kaip reaguoti į tokį brolio elgesį, o štai Vilius vis prašo - "padaryk dar, kad spygautų" :))  Kai pradės spiegti abu, teks nešioti ausų kištukus ar kokios foninės muzikėlės paklausyti.
Tiesa, bandžiau vieną vakarą palikti visus vaikus be mamos, išėjo nelabai gerai, bet vis tiek nesigailiu :)  Ėjau į operą, tai palikau savo tris turtus T ir auklei. Maniau, tikrai susitvarkys be problemų. Bet Tautvydas ištaisė koncertą namuose (tokį nemenką, truko apie valandą... bandė prisišaukti mamą...), na, Vilius šiek tiek raudojo man išeinant per duris (vaikas epizodiškai sumažėjo gerais 2-3metais :/). Su aukle galutinai įsitikinom, kad Tautvydui vakarinio ritualo būtinas komponentas yra mama, nors štai Karolio kiek lankstesnis požiūris - jei yra, gerai, jei ne - ką gi išgyvensim, vis tiek bus kas panešioja :D 
O šiaip, nieko naujo :)  Stumiam dienas, o jos bėga taip greitai. Taip lauktas pavasaris jau atėjo, dabar džiaugiamės ir laukiam vasaros ;)  Dar šviežių daržovių ir vaisių, o tuo tarpu, kai laukia, vaikinai maitinasi 50:50 - mamos pienu : mišiniu. Ir visai viskas visiems gerai :)

pietų miegas (Ferrari fanai :D):
bando bendrauti:
   sėdim žiūrim teliką :D
"broli, aš čia biški prigulsiu..."
 
 Karolis :D                                         Tautvydas :D

balandžio 18, 2012

2+3(+1). Trečias mėnuo: dėliojasi rutina

Mano internetinis dienoraštis turėtų jaustis apleistas :( Kaip ir dar ne viena sritis mano gyvenime, na, kad ir rūbų spinta, arba pavasariniai batai, arba knygų lentynos, arba kambarinės gėlės (šiuo metu pas mane išgyvena tik pačios atspariausios, jų turiu dvi :) - ale-Pinigų medis, kuris, beje, pastaruoju metu kaip tai įtartinai numetė daug lapų, hmm..... ir kita sukulentinė gėlytė, kuri žydi lapkritį ir rooooožinias žiedeliais), o kur dar kirpėja, katinas ir vyras!.... :) Apgailestauju, atsiprašau visų ir žadu pasitaisyti ;)
O gyvenam mes visai neblogai. Na, ko čia dejuoti ir skųstis... Po paskutinės "techninės apžiūros" mūsų mažieji piliečiai dabar tokie: Tautvydas - 6,7kg ir 64cm, Karolis - 6,4kg ir 62cm. Iš pažiūros tai jie bais panašiai atrodo, turiu galvoje pagal dydį, svorį. Nors paėmus į rankas vis tiek jaučiasi skirtumas: Tautvydas toks meškutis - minkštutis visas, kiek paglebęs, hmm..., o Karolis dručkis toks, nestoras, bet tvirtas vyrukas, mes su aukle jį juokais vadinam Žydrūnu Savicku :D (Karoli, nepyk ;)).
Broliai jau labai aktyviai bendrauja, ypač Karolis - jam tai bile pašnekėt, o dar balsas jo - žemas ir garsus, tai nubunda 6 ryto ir baubia sau atsigulęs :D (būtų juokinga, jei nebūtų taip skaudžiai jaučiamas miego stygius :)). Tautvydas daug švelniau reiškia savo mintis, ir necenzūros pas jį mažiau :) Jis labiau linkęs meiliai šypsotis ir galvytę pakreipti, dar akis šiek tiek primerkti. Tarpusavy jau šiek tiek bendrauja, bet dar reikia paraginti, o suguldyti šalia vienas kito, deja, bet viens kito neranda :(
Režimo reikalai gal ir juda į priekį, labai nelaužiu, bet šioks toks dienos ritmas jau yra. Diena mūsų atrodo maždaug taip:
5.30-6.30 - nubunda Karolis ir prikelia mane :( , dažnai ir Tautvydą :((
6.30-11.30 - būdrauja-miegalioja-valgo; pamiega kokius 2-3 trumpus miegelius po 20-40min., tarpuose užkanda MP ir pažaidžia, dar pazirzia, paniurzga ir daug bezda :)
11.30-12.30 - valgo "pietus" - buteliukas mišinio
12.30-15.30 - pietų miegas vežime balkone/lauke; išmiega apie 3val, kartais mažiau, kartais ilgiau, būna, kad tarpe pavalgo MP ir nepabunda, tuomet grąžinu atgal į balkoną :D Aš tuo tarpu darau viską, ką tik spėju/reikia: valgau, tvarkausi, sėdžiu internete, skaitau knygą, spoksau į vieną tašką...
15.30 - 19.00 - būdrauja-miegalioja-valgo-zirzalioja, vėl kokie 1-2 miegeliai ir užkandžiavimai su MP
18.30 - 19.30 - maudynės, vyksta kas antrą dieną, kai nesimaudom, tiesiog vakarojam , o prieš miegus tiesiog dupces nusiprausiam :)
19.30-20.00 - valgo "vakarienę" - buteliukas mišinio; nuo čia prasideda variacijos vakaro tema, nes gali būti, kad nevalgys, bet labai norės miego, arba labai valgys, bet nemiegos, arba tiesiog parėkaus, čia kaip kuris ir kaip kurią dieną, tikslų vakarinių veiklų grafiką žino tik jie abu ir su niekuo nesidalina ;)
20.00 - 22.00 - palaimingai užmiega naktiniam miegeliui; preliudija į miegelį būna įvairi: gali būti tiesiog užsimerkė ir net supt nereikėjo, o gali būti, kad dar gerą valandą aptarinėjom dienos įspūdžius ...
~23.00 - naktipiečiai - antras buteliukas mišinio, sumaitinu miegantiems, dažniausiai nepabunda, dažniausiai...
~23.30 - krentu miegot
00.30-5.30 - keliuosi tiek, kiek reikia; valgo apytiksliai 2-3 kartus kiekvienas; Tautvydas miega ramiau, na, jis miega prie manęs mano lovoje :); Karoliui nėra taip svarbu, kur miegot, svarbiau, kad pilvo nepūstų.... Būna naktų, kai nelabai pamenu, kiek kartų kėliausi, kada ir ko :), tada ryte jaučiuosi visai neblogai, o kartais būna jausmas, lyg naktį traukinys per mane pervažiavo...

Jei kas klaustų, tai atsakyčiau, jog nėra lengva su dviem tokiais mažais, bet įdomu, labai įdomu. Be to, nesu viena, dažniausiai turiu ką nors šalia, net ir tomis naktimis, kai lieku viena su trim vaikais namuose, vis tiek nesu viena su mažiukais, už sienos miega Vilius, kuris labai nuoširdžiai pasirengęs man padėti, kaip tik jis moka ir gali :)) Dienomis turiu "auksinę" auklytę, kuriai galiu patikėti visus tris, ir kuri nebijo pasilikti su dviem kūdikiais, ir kuri visada jiems kartoja: "nepykstam, nepykstam, viskas juk yra gerai" :)
Iš tiesų, tai labai laukiu laiko, kai jie labiau atras viens kitą, kai pradės sėdėti ir kitaip aktyviau pažinti pasaulį, kai pradės ragauti košių ir jas spjaudyti (o Vilius sakė, padės man juos maitinti :)), kai jau išmoks krykštauti ir spurdės iš džiaugsmo pamatę savo didįjį brolį...

Vilius ir Karolis



















Tautvydas











Karolis